| Dato | Tid | Sted | |
| 17.04.2026 | 18.00 | Brygga Kultursal Halden | Kjøp billett |
|---|---|---|---|
| 18.04.2026 | 13.00 | Brygga Kultursal Halden | Kjøp billett |
Fargespillforestillingene byr som alltid på kulturskatter fra hele verden, fremført av lokale barn og ungdommer.
Hold av datoene for vårens forestillinger.
Historien om Fargespill Østfold
I 2014 ble Dina og Ove Billington engasjert av Den kulturelle skolesekken i Halden, for å jobbe med det multikulturelle musikkprosjektet Fargespill på Os skole. Fargespill-konseptet handler om å skape forestillinger av høy kvalitet med barn og unge, basert på deres unike kulturarv.
Forestillingen de utviklet sammen med elevene ble en imponerende suksess, som skapte stor begeistring langt utenfor byens grenser. Opprinnelig var dette ment som et engangsprosjekt, men forestillingens suksess ga Ove og Dina motivasjon til å fortsette. De tok over lisensen til Fargespill og dannet prosjektet Fargespill Østfold.
I dag drives Fargespill Østfold av den ideelle organisasjonen Verdensbro som er en sentral aktør i kulturlivet i Østfold. Organisasjonen driver tre gratis kulturmøteplasser i Halden, Fredrikstad og Sarpsborg, hvor barn og ungdom i alderen 3-22 år får ukentlig undervisning i sang og dans, og mulighet til å bli med på Fargespill-prosjektet
Siden 2017 har vi i Det Norske Blåseensemble delt scene med barna og ungdommen i den årlige forestillingen med Fargespill Østfold. Det er vi svært glade for og stolte av.
Konserten varer i ca. 75 minutter uten pause.
| Dato | Tid | Sted | |
| 17.04.2026 | 18.00 | Brygga Kultursal Halden | Kjøp billett |
|---|---|---|---|
| 18.04.2026 | 13.00 | Brygga Kultursal Halden | Kjøp billett |